Turneul omagial de minifotbal “G-ral mr. (PM) Grigore Constantinescu”, ajuns la a cincea editie

ipj braila* In perioada 4 – 7 iulie 2013, in Braila, s-a desfasurat a cincea editie a Turneul omagial de minifotbal “G-ral. mr. de politie (PM) Grigore Constantinescu”, organizat de Inspectoratul de Politie Judetean (IPJ) Braila *

La campionat au participat 13 echipe de la inspectoratele de politie judetene Galati, Buzau, Ilfov, Constanta, Vrancea si Braila (doua echipe), inspectoratele de jandarmi judetene Arad, Brasov si Braila, Penitenciarul Tichilesti Braila, Baza de Reparatii Nave Braila si Politia Locala Braila. Dupa terminarea turneului, echipa castigatoare a fost cea a Inspectoratului de Politie Judetean Buzau.

Locul al II-lea a fost castigat de ecipa IPJ Galati, locul al III-lea, echipa IPJ Ilfov si locul al IV-lea, echipa IPJ Constanta.

ASE Dinamo BrailaEchipa IPJ Braila a ocupat locul al V-lea (foto stanga), iar a ASE “Dinamo” Braila, locul al VII-lea (foto dreapta).

La finalul competitiei, castigatorii au fost felicitati de organizatori si au primit din partea acestora premii care au constat in trofee, cupe si diplome pentru “Fair-Play” (IJJ Arad), “Cel mai bun portar” (Constantin Lucian – IPJ Braila), “Cel mai bun jucator” (Ilie Nicusor – IPJ Galati), “Cea mai spectaculoasa parada” (Vilceanu Ionut – IPJ Ilfov), “Golgeterul turneului” (Cristea Iulian – IPJ Constanta) si “Cel mai frumos gol” (Mazilu Andrei – IPJ Buzau).

Facem precizarea ca G-ral maior de politie (PM) Grigore Constantinescu a fost seful Inspectoratului de Politie Judetean Braila, intre anii 1990 – 1993.

Posted on 09/07/2013, in Infractional, Realitatea zilnica and tagged , . Bookmark the permalink. Leave a comment.